17 Temmuz 2018 Salı

Medya Yapımcısı Hasan Yıldız Teknik Bilimler MYO Öğrencileri ile Buluştu

12 Mayıs 2016 Perşembe 15:54 tarihinde eklendi | 1222 defa okundu

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü tarafından düzenlenen ve “Kariyer Sohbetleri” kapsamında öğrencilerle bir araya gelen ünlü Yapımcı Yönetmen Hasan Yıldız’ın söyleşisi ilgi gördü.

Yüksekokul öğretim elemanlarının ve öğrencilerin katıldığı söyleşide Yıldız; İş hayatı, özgüven, medya ile iş ve medya etiğinden bahsederek, “Bilgi evrende en zor ulaşılan ürün ve bu yönüyle kolay elde edilmiyor.  Ancak bir o kadar önemli olan bir şey daha var o da tecrübe. Bilgi bu güzide eğitim kurumlarında ediniliyor ancak tecrübe zaman alıyor ve maliyeti yıllar oluyor. Ben bu anlamda aradaki bu farkı kapatmaya çalışıyorum.” dedi.

Bilgi ve tecrübenin parayla satılmaması gerektiği düşüncesinde olduğunu vurgulayan Yıldız, yakında çıkacak olan kitabını öğrencilere ücretsiz olarak buluşturacağını söyledi. Yüksekokul öğrencileri ile karşılıklı sohbet şeklinde geçen söyleşide Yıldız, gençlere kesinlikle kendilerine güvenmelerini tavsiye ederken, bir hayallerinin olmasını ve gerçekleştirebilmek için, hayallerini izlemeleri gerektiğini belirtti.

Söyleşisinin son bölümünde Hasan Yıldız, bir ritüel haline gelen ve her konferansının sonunda evrensel büyük bir sorunu gündeme getirerek gençlere izlettiği kadın temalı kısa filmin ardından, Türkiye’nin farklı üniversitelerinde salonları dolduran gençlerle birlikte yaptığı gibi,  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile birlikte yine “KADINA ŞİDDETE HAYIR” diye seslenerek farkındalık yarattı.

Etkinliğin sonunda Hasan Yıldız’a, Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etti.

FOTOĞRAFLARLA SDÜ 2018

TBMYO OKUL TANITIM

TBMYO 6. PROJE SERGİSİ

FOTOĞRAFÇININ GÖZÜNDEN TBMYO