14 Ağustos 2018 Salı

2018 Belgesel Gösterimi ve Ödül Töreni TBMYO’da Yapıldı

06 Haziran 2018 Çarşamba 16:32 tarihinde eklendi | 136 defa okundu

Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü 2018 Kısa Film ve Belgesel Film ödülleri sahiplerini buldu. Geleneksel Belgesel Kısa  Film Gösterimi ve Ödül Töreni Teknik Bilimler Meslek Yüksek Radyo Televizyon Stüdyosunda gerçekleştirildi.

Okul Müdürü M. Zafer ÇAĞLAR, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. M. Fatih ECEVİT, Dr. Öğr. Üyesi Nedret ÇAĞLAR, Öğr. Gör. Mustafa Gökmen, Dr.Öğr. Gör. Özgür Özen, Öğr.Gör. Şakir Hüseyin Aksöz, Öğr. Gör. Barış Karahançer, öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katıldığı  törende ödül alan çalışmaların gösterimi gerçekleştirildi.

 Belgesel Film Dalında Tuğçe Kılınç’ın “Kor” ve Nurullah Oktar’ın “Demirci Ahmet Kökçe” adlı belgeselleri birinciliğe layık görüldü. Bölge Tanıtımı Dalında Selin Civan “Kapadokya” adlı belgeseliyle, Kamu Spotu dalında da Melisa Salan ve Mahir Vural “ Kadına Şiddet” adlı çalışmalarıyla  birincilik ödülü aldı.

Belgesel Kısa  Film Gösterimi ve Ödül Töreninde “Aktif Yaşama Merhaba”, “Teknik Bilimler MYO Tanıtımı”, “Fotoğrafçının Gözünden Teknik Bilimler MYO”, “Fotoğraflarla SDÜ 2018” ve “TBMYO 6 Proje Sergisi” belgesellerinin de gösterimi yapıldı.

Belgesel Film Dalında “Bir Hayat” belgeseli ile Şahin Övey, Tanıtım Filmi dalında “Asırlık Lezzetler” çalışması ile Mevlüt Gedik, Belgesel Fotoğraf Dalında “Fotoğraflarla Baba Ocağı- İslam Köy” belgeseli ile İbrahim Avşar ve Ali Gök’er, Kamu Spotunda da “Türkçe Kullanımı” çalışması ile Buse Altın Jüri Özel Ödülü aldı. Gösterimi yapılan eserler büyük beğeni topladı.

“AKTİF YAŞAMA MERHABA” PROJESİ

Ahmet Murat Baykara

Burak Yolcu

Merve Nur Temur

Müjgan Kurşun

Yusuf Ömer Ünallı

Mevlana Mermi

 

“SDÜ TBMYO OKUL TANITIM” PROJESİ

H. Çağrı Saltık

Oğuzhan Kesen

Serkan Şengül

Sekine Akbaba

 

“FOTOĞRAFÇININ GÖZÜNDEN TEKNİK BİLİMLER MYO” BELGESELİ

H. Çağrı Saltık

Oğuzhan Kesen

Serkan Şengül

Sekine Akbaba

 

 “FOTOĞRAFLARLA SDÜ 2018”

Mevlana Mermi

Nursevim Eşen

 

BELGESEL FİLMİ

 

  1. Tuğçe KILIÇ (KOR) – Nurullah OKTAR (Demirci Ahmet Kökçe)
  2. Nurdan YALVAÇ (Aliminyum)
  3. Mehmet KÖKEN (Pamukkale)

     Jüri Özel Ödülü Şahin ÖVEY (Bir Hayat)

 

BÖLGE TANITIM FİLMİ

  1. Selin CİVAN  (Kapadokya)
  2. Oğuz DÖVEN (Tarihten Bir Köşe Alanya)
  3. Emine KARACA (Galata Kulesi)

Jüri Özel Ödülü Mevlüt GEDİK (Asırlık Lezzetler)

 

KAMU SPOTU

  1. Melisa SALAN – Mahir VURAL (Kadına Şiddet)
  2. Nursevim ESEN – Vesile KAYA (Kadına Şiddet)
  3. Buse ALTIN (Türkçe Kullanımı)

 

Belgesel Fotoğraf Jüri Özel Ödülü

  • İbrahim AVŞAR – Ali GÖK (Fotoğrafla Baba Ocağı – İslam Köy)

 

FOTOĞRAF MANİPİLASYON DALI ÖDÜLLERİ

  • Ahmet KOVANCI
  • Burcu KÖKÇÜ
  • Mert DÜZEN
  • Ali SARIK
  • Ayşegül ADA
  • Elif TORBA
  • Mahir VURAL
  • Melisa SALAN
  • Samet ELİDEMİR
  • Sena ÖZDEL
  • Soner ÖZYAR
  • Şükrü BALCI

FOTOĞRAFLARLA SDÜ 2018

TBMYO OKUL TANITIM

TBMYO 6. PROJE SERGİSİ

FOTOĞRAFÇININ GÖZÜNDEN TBMYO