07 Mayıs 2021 Cuma

 

 

 

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı, 2006 yılında açılmıştır. 2014 yılından itibaren Elektronik ve Otomasyon Bölümüne bağlı bir program olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

 

TYT Puan türü ile tercih edilebilen Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programında 2019-2020 akademik yılından itibaren 3+1 eğitim modeli uygulanmaya başlanmıştır. 3+1 eğitim modelinin temel amacı; nitelikli insan gücü yetiştirmeyi hedefleyen meslek yüksekokullarında, öğrencilerin istihdama yönelik yetişmelerini sağlamak ve istihdam edilebilme olanaklarını arttırmaktır. Bu uygulamada 4 dönem üzerinden verilen eğitim öğretimin 3 dönemi örgün öğretim; 1 dönemi ise işletmelerde tam zamanlı uygulamalı eğitim olarak yapılmaktadır. Böylece öğrencilerimiz teorik bilgilerini uygulama becerisiyle bütünleştirme olanağı bulmaktadır.

 

Öğrencilerimizin bir yarıyılda işyerlerinde yapacakları zorunlu işbaşında eğitim uygulaması ile, ders dönemlerinde elde ettikleri bilgi ve becerilerini ilgili sektörlerdeki işyerlerinde uygulayarak bu özelliklerini güçlendirmelerini sağlamak, doğru karar verme becerilerini geliştirmek, nitelikli meslek elemanı olarak görev yapacakları işyerlerindeki sorumluluklarını, işçi-işveren ilişkilerini, organizasyon, üretim ve iş güvenliği sistemlerini ve yeni teknolojileri tanımalarını sağlayıcı faaliyetler ve işbaşında deneyim kazanmaları sağlanmaktadır.

 

 

 
 

 

AKADEMİK PERSONEL

FOTO ALBÜM